O společnosti

Profil společnosti

Profil společnosti

S výrobou zemědělské techni­ky naše firma začala v roce 1991, kdy jsme vyráběli kromě pluhů také jiné zemědělské nářadí za traktory a malotraktory. Od roku 1995 jsme se začali specializovat pouze na výrobu pluhů.

Máme vlastní výrobní provozy, které jsou zařízeny moderním tech­nologickým vybavením pro dělení, tváření, obrábění a tepelné zpraco­vání materiálu. Pro výrobu pluhů po­užíváme kvalitní borovou ocel.

Mezi naše produkty patří: jed­nostranné nesené, obracecí nesené a polonesené pluhy pro různé druhy půd. Všechny díly jsou vlastní produkce.

Strategie společnosti SUKOV s.r.o. se zakládá na korektním jednání a schopnosti se přizpůsobit požadavkům našich klientů a obchodních partnerů.

Naše pluhy pomáhají zemědělcům po celém světě. Patříme mezi TOP deset firem na světě vyrábějící pluhy.

Naše společnost disponuje certifikátem euroasijského společenství (EAS) pro export do těchto zemí.

Historie společnosti

1991

Zahájení výroby

Společnost zahajuje svoji výrobní činnost v provozních prostorách v Jarošově. Byl zde vyroben historicky první pluh společnosti. Kromě jednoduchých jednostranných pluhů zde společnost vyráběla i jiné zemědělské nářadí, kterého bylo na trhu nedostatek a které bylo určeno pro drobné a malé zemědělce za minitraktory a traktory domácí výroby (vyorávače brambor a jiné).

Zahájení výroby
1993

Přestěhování do nového výrobního sídla a začátek výroby nesených pluhů

V tomto roce se společnost stěhuje do výrobního areálu v Huštěnovicích, kde působí a má své sídlo dodnes. Součástí výrobního areálu jsou i skladovací a jiné prostory sloužící k prezentaci vyrobených pluhů.

Přestěhování do nového výrobního sídla a začátek výroby nesených pluhů
1995

Obracecí nesený pluh

Kromě jednostranných nesených pluhů se ukončuje vývoj nového obracecího pluhu, který se stává v tomto roce reálností a je vyráběn v tehdy populární modré barvě. Tyto nesené pluhy díky své dostupné ceně a vysoké kvalitě se stávají poptávanými mezi zemědělci a v inovované formě se vyrábí do dnešních dnů.

Obracecí nesený pluh
2000

Polonesený obracecí pluh

Vyráběný sortiment pluhů se díky poptávce na trhu rozšiřuje nově o obracecí polonesené pluhy. Modernizuje se výroba, pluhy jsou vyráběny v modré a červené barvě.

Polonesený obracecí pluh
2010

První 12-ti radličný pluh

Dochází k další modernizaci výroby. Do provozu jsou předány nové výrobní a skladovací prostory. V tomto roce je dosaženo významného úspěchu. Je vyroben první 12-ti radličný polonesený pluh, který putuje k zákazníkovi na Sibiř v Rusku, a který se stává vlajkovou lodí společnosti. Firma se tradičně účastní třetí největší zemědělské výstavy v Evropě –TECHAGRO v Brně, kde má svoji výstavní expozici, jako každý rok.

První 12-ti radličný pluh
2017

Expanze do rozvojových zemí

Evropa nám již nestačí, rozšiřujeme svoji působnost na africký kontinent. Připravuje se první kontrakt na dodávku 200 ks jednostranných nesených pluhů do Západní Afriky. S nárůstem prodeje vyráběné produkce se rozšiřuje také obchodní i výrobní oddělení o nové pracovníky. Společnost již dodává své výrobky do více jak 20 zemí.

Expanze do rozvojových zemí

Certifikáty

Certifikát euroasijského společenství (EAS)

Certifikát euroasijského společenství (EAS)

Katalogy